Melih Gökçek, TRT Haber ile TRT Türk ortak yayınında Sinan Burhan’ın sunumuyla gerçekleşen “Anadolu Soruyor” programının canlı yayın konuğu oldu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, TRT Haber  ile TRT Türk ortak yayınında Sinan Burhan’ın sunumuyla gerçekleşen “Anadolu Soruyor” programının canlı yayın konuğu oldu.

Ankaralıların ve bölge yatırımcılarının merakla beklediği Kanal Ankara Projesi, programda gündeme geldi.

Seçim döneminde ”Ankara’ya boğaz getirilecek” açıklamaları ile tanıtılan ve bazı basın kuruluşlarında 2016 yılının Mart ayında yapımına başlanacağı açıklanan; ancak yapımının sürekli ertelendiği Kanal Ankara Projesi hakkında yeni bir açıklama geldi.

Başkent Ankara’nın en çok merak edilen projelerinden olan “Boğaz”a ilişkin bilgiler de veren Gökçek, şöyle dedi:

“Geçen sene itibariyle projelerine başladık, bitirdik. Teknik toplantısını yaptık, 9 km bir boğaz oluyor. 7 katman bulunuyor. Kot farkı bulunduğu için 7 tane su akacak, kademe kademe olacak. Bu sene başlıyoruz, mesela tahmin ediyorum, son projeler falan 1 ay içerisinde bitiyor, ihalede biraz sürecek, 3 ay içerisinde temeli atmış oluruz. Atmamak için sıkıntımız da yok. Kış aylarında da çalışıp, kanalı ortaya çıkarıp, 2018’de kanalı süslemeye başlayacağız inşallah. Kanalın iki yanına da Pis su ve yağmur suyu kanalları yapacağız. Dev kanallar olacak bunlar. Buranın 500 yılda bir gelebilecek sel felaketine de hazırlıklı olması için iki tarafına da dev kanallar yapıyoruz. Böylece herhangi bir yağmur felaketini de engellemiş olacağız.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir